Projekt „Taniec pokoleń”

Projekt „Taniec pokoleń” jest realizowany w 3 placówkach - Szkole Podstawowej nr 2 w Milanówku (20 dzieci), Zespole Szkół Nr 1 w Grodzisku Maz. (20 osób - młodzież) oraz Bibliotece Publicznej w Grodzisku Maz. (20 seniorów i 20 dzieci – dziadkowie i wnuki - grupa integracyjna). We wszystkich grupach odbywają się  zajęcia praktyczne z takich technik oraz stylów jak t. klasyczny, t. współczesny, t. ludowy, t. jazzowy, stepowanie, hip-hop oraz zajęcia z historii i teorii tańca. Zajęcia prowadzone przez tancerzy Zespołu Mazowsze. Uczestnicy projektu byli również na 3 spektaklach tanecznych:

• Matecznik Mazowsze – Romance a la Kujawiak
  • Teatr Wielki – Jezioro Łabędzie
  • Teatru Buffo - Metro w Warszawie

Projekt jest realizowany od początku września do końca listopada 2018 i zostanie zwieńczony pokazem pracy uczestników w postaci 4 etiud tanecznych (przygotowanych przez uczestników wspólnie z instruktorami) w sali widowiskowej grodziskiego Centrum Kultury w czwartek 29.11.2018, godz. 16:00. Wstęp wolny.

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości i Inicjatyw Społecznych

Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2018.

Nasz były uczeń otrzymał stypendium p. Burmistrz!

Dlaczego były? Mowa o Wiktorze Bykowskim. Wiktor był uczniem Szkoły Podstawowej nr 2 przez sześć lat, od pierwszej do szóstej klasy. Chłopiec jest uzdolniony muzycznie. Pięknie gra na trudnym instrumencie, jakim jest akordeon. Jego niewątpliwy, ogromny talent skierował kroki Wiktora do dziennej ogólnokształcącej szkoły muzycznej w Warszawie. Wiktor wiąże swoją przyszłość z muzyką. Jego gra na instrumencie jest pełna kunsztu. Chłopiec wspaniale radzi sobie z trudnym repertuarem wzbudzając podziw i zachwyt słuchaczy. Wiktor brał udział w wielu konkursach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Wręczenie stypendium odbyło się 18.10.2018 r. w gabinecie Pani Burmistrz w bardzo uroczystej atmosferze.

Wiktor, bardzo cieszymy się z Twoich sukcesów, gratulujemy! Rozwijaj swoją pasję!

SPOTKANIA Z MUZYKĄ

Terminy i tematy koncertów rok szkolny 2018/2019:

18 września 2018 – W 100. Rocznicę odzyskania niepodległości

2 października 2018 – Pięciu wspaniałych

6 listopada 2018 – Po drugiej stronie tęczy

4 grudnia 2018 – Verbum mobile

8 stycznia 2019 – Każdy taniec ma swoją historię

19 lutego 2019 – Muzyczne fajerwerki

5 marca 2019 – Szukając piosenki

2 kwietnia 2019 – Dźwięki, szepty, zgrzyty

7 maja 2019 – Z jazzem przez świat

11 czerwca 2019 – Dawno, dawno temu

ZA  ROGATKĄ  GRAND  ZABAWA!

Znany z poprzednich sezonów ludowy zespół Pies szczeka, zajmujący się odkrywaniem autentycznego folkloru wsi i miast dawnej Polski zabrał nas tym razem w podróż po najważniejszych miastach Rzeczypospolitej. Odwiedziliśmy przedwojenną Warszawę, Wilno i Lwów, przeszliśmy się po ich ulicach, zajrzeliśmy na podwórka, na dworce, do kawiarni, do kabaretu, a nawet do zwykłej tancbudy. Miejsca te stanowiły swoisty tygiel kultur – kresowej i mazowieckiej, wiejskiej i miejskiej, a nawet ulicznej i salonowej. Piosenki, ballady, tańce i zabawy, które wypełniły program koncertu, to autentyczne melodie z lat międzywojennych, ocalone od zapomnienia w starych śpiewnikach, a przede wszystkim w pamięci minionych pokoleń. Odtworzone pieczołowicie na ówczesnych instrumentach przeniosły nas w tamte barwne miejsca i czasy.

Tekst źródłowy : Filharmonia Narodowa

Koncerty Filharmonii Narodowej

Koncerty edukacyjne stanowią cykl tematów na cały rok szkolny. Artyści prezentują muzykę twórców polskich, europejskich i z innych kontynentów. Prelegenci przekazują wiadomości z zakresu form muzycznych, historii muzyki, biografii kompozytorów, a także informacje o budowie i tajnikach gry na różnych instrumentach. Cykl ten wzbogaca i uzupełnia edukację szkolną.

Terminy i tematy koncertów:

19 września 2017 – Za rogatką grand zabawa!

10 października  2017 – Trzej Muszkieterowie

7 listopada 2017 – Piotr Wróbel Król Midas w rękach Bogów

5 grudnia 2017 – Zaczarowany kociołek

30 stycznia 2018 – Głowa pełna dźwięków

13 lutego 2018 – To był bal!

6 marca 2018 – Od baśni do baśni

17 kwietnia 2018 – Kalejdoskop rytmów i melodii